Телефонні шахраї
Правоохоронці Шостки розшукують махляра, котрий,
цинічно скориставшись довірою, спустошив рахунки молодої мами, тим самим
прирікши сім‘ю на напівголодне існування.
Молода мати, яка нині перебуває в декретній відпустці, вирішила покращити сімейний бюджет за рахунок шиття дитячої білизни на замовлення. Щоб знайти клієнтів, вона розмістила на безкоштовному сайті об’яву про надання цих послуг, а за кілька днів їй вже зателефонував потенційний замовник.
Чоловік назвався представником однієї з шосткинських фірм, яка зараз збирає гуманітарну допомогу для мешканців Донбасу, і попросив молодицю пошити двадцять багаторазових підгузків для немовлят. Жінка на пропозицію погодилась, і, обговоривши умови замовлення, стала чекати передоплату.
За кілька годин їй знову зателефонував той же чоловік, та попросив номер її банківської картки, куди можна перерахувати кошти, а також строк її дії та cvv-код, що знаходиться під магнітною стрічкою. Спочатку жінка засумнівалася щодо доцільності повідомляти останні реквізити, але невідомий співрозмовник запевнив, що це необхідна процедура при роботі з юридичними особами. Для певності, що її не дурять, він запропонував жінці відвідати її фінансову сторінку в Інтернеті та перевірити, як будуть перераховані кошти. Зайшовши туди, жінка побачила суму у понад дві тисячі гривень і зраділа, при цьому не звернувши уваги, що ця цифра від’ємна.
Упродовж подальшого спілкування «замовник», вибачаючись, розповів, що помилився цифрою і замість двохсот гривень надіслав їй значно більше, тож гроші потрібно повернути, бо його звільнять з роботи. І щоб виправити цю помилку, жінці потрібно продиктувати йому код, який прийде на її телефон у смс-повідомленні.
Перейнявшись співчуттям, молодиця надала необхідну інформацію, а за кілька хвилин зрозуміла, що втрапила у шахрайську пастку: з її рахунку невідомий зняв понад шість тисяч гривень.
Подальші спроби зв’язатися з несумлінним «клієнтом» не привели до бажаного результату, а коли за кілька днів він все ж таки зняв слухавку – то все заперечував. Жертві нічого не залишилось, як звернутися до міліції.
Сьогодні за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Правоохоронці роблять все можливе щоб встановити особу шахрая та повернути жінці її кошти.
Працівники міліції вкотре попереджають громадян: не довіряйте невідомим телефонним співрозмовникам. В жодному разі неможна повідомляти реквізити своїх банківських карток, а тим паче – коди доступу до Ваших фінансових рахунків. Пам‘ятайте – будь-яка ваша помилка на руку шахраям, для котрих немає нічого святого, окрім власної наживи. Вони з легкістю «роздягнуть» і немічного пенсіонера, і молоду матір, а якщо трапиться – то й дитину. Тому будьте уважними, у разі необхідності не полінуйтесь завітати до банківської установи й зайвий раз поцікавитись тонкощами перерахунків грошових коштів, і тоді вам не доведеться звертатися до міліції за допомогою.