В Шостці ліки для гіпертоніків за зниженими цінами пропонують 17 аптек
30 січня 2013 року урядом України було подовжено термін реалізації проекту Кабінету Міністрів України «Про запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонічну хворобу».
Ним передбачено реалізацію аптечними закладами певних препаратів для лікування гіпертонії за референтними (зниженими) цінами.
В місті Шостка збільшилась кількість суб’єктів господарювання та аптечних закладів, які приймають участь в реалізації пілотного проекту. З початку року в пілотному проекті брала участь лише ЦРА №40. На даний час в пілотному проекті задіяно 17 аптек: ЦРА №40 (7 аптечних пунктів ЦРА бере участь у проекті, 2 з них працює в смт.Вороніж та с.Чапліївка), аптека «Фармсоюз», три аптеки з ТОВ «Чернігівська фармацевтична компанія» мережа «Бажаємо здоров’я», дві аптеки ТОВ «Хорошая аптека» №197, дві аптеки «Панацея», дві аптеки ФОП Пищик Л.В.
На Сумську область за перше півріччя 2013 року виділено коштів на суму 4 202 200 грн. отримано коштів по субвенціях 1 221 000 грн., відшкодовано хворим 626 461 грн.
На Шосткинський район виділено коштів на 2013 рік 390 000 грн., отримано коштів по субвенціям
114 500 грн., відшкодовано хворим 48 000 грн.
Роздрібні ціни на лікарські засоби для хворих на гіпертонічну хворобу знизились в середньому на 13 % з початку роботи проекту.
Слід зауважити, що профілактика завжди дешевше лікування. Як відомо, основною загрозою гіпертонії є інфаркт та інсульт, які призводять до смерті або інвалідизації та потребують на порядок більше коштів для лікування.
Конкретна економія для хворого в середньому становить на одному рецепті 13 грн.
Є препарати на яких відшкодування складає 4-5 грн., наприклад таб. Еналоприл 0,005 і є такі, як таб. Семлопін 0,0025 відшкодування на який становить 21,29 грн. від вартості 30 грн. наочна економія – хворий сплачує лише 8,71 грн.
Призначення лікарем лікарських засобів сприяє зменшенню масштабу самолікування, економії бюджету хворого на не потрібних медикаментах та сприяє більш відповідальном
Смертність від хвороб та ускладнень, пов’язаних з гіпертонією складає 63%. Коштів виділених на реалізацію проекта більш ніж вдосталь, дефіциту бланків, лікарів, аптек і бажання працювати наразі немає.
Хочу закликати громадян міста і району до активного прийняття участі у проекті по частковому відшкодуванню коштів на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.
Для цього треба лише звернутись до сімейного або дільничного лікаря, отримати рецептурний бланк на необхідні ліки, та завітати до аптеки, яка бере участь у проекті.
Перелік аптек, що беруть участь у проекті:
- аптека «Фармсоюз» (біля ринку);
- аптеки з ТОВ «Чернігівська фармацевтична компанія» мережа «Бажаємо здоров’я» (вул. Щедріна, вул. Леніна, вул. Кірова);
- аптеки ТОВ «Хорошая аптека» №197 (вул. Миру, пункт в ЦРЛ);
- аптеки «Панацея» (вул Робочая 13, вул. Дзержинського, 4;
- аптеки ФОП Пищик Л.В. (провул. Бабушкіна,?17, вул. Куйбишева 32);
- ЦРА №40 (7 аптечних пунктів ЦРА, 2 з них працює в смт.Вороніж та с.Чапліївка).
Перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, на які поширюється дія пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною: Еналаприл (монопрепарат) Enalapril, Лізиноприл (монопрепарат) Lisinopril, Бісопролол (монопрепарат)