В Шостке планируется создать горрайонный центр первичной медико-санитарной помощи, а в ЦРБ – значительно сократить количество койко-мест
По информации главврача ЦРБ Олега Штогрина, озвученной на аппаратном совещании, в рамках реформирования медицины, в нашем городе планируется создать горрайонный центр первичной медико-санитарной помощи.
– Заплановано створення центрів первинної медико-санітарної допомоги, які мають об’єднати первинну медичну допомогу, тобто дільничну мережу і мережу сімейних лікарів, в кожному місті і районі в один заклад, – сказал доктор.
По словам Олега Штогрина, в Шосткинском районе такой центр уже был создан в 2014 году, объединив сельские амбулатории, фельдшерско-акушерские пункты.
– Що стосується міста, то у нас Центр первинної медико-санітарної допомоги повинен створюватись шляхом розділення ЦРБ на два заклади, безпосередньо Центр первинної допомоги і центральну районну лікарню. Конкретних строків поки що немає, і наразі ми працюємо над розробкою оптимальних варіантів. Є попередня домовленість з районною владою, зокрема ми звернулися з проханням про підтримку ідеї створення єдиного міськрайцентру первинної допомоги, – объяснил О. Штогрин.
Также главврач ЦРБ сообщил, что соответствующим постановлением Кабинета министров Украины предусмотрена оптимизация стационаров по всей стране. Сокращение стационарных койко-мест коснется и Шосткинской ЦРБ.
– Якщо раніше був встановлений норматив 80 ліжок на 10 тис. населення, то зараз передбачено не більше ніж 60 ліжок на 10 тис. населення. Для нашого міста і району цей показник складає 30 ліжок на 10 тис. населення, – проинформировал О. Штогрин.
По информации главврача ЦРБ, на 1 января нынешнего года числилось 500 койко-мест, то есть 50 на 10 тыс. населения. Оптимизации или сокращению подлежит как минимум треть стационарных койко-мест, а именно – 196.
Для сравнения: в Сумах планируется сократить 534 койко-места, в Глухове – 102, в Ахтырке – 144, в Конотопе – 350…
– Це не означає, що ми ці 196 ліжок відразу скоротимо, адже це може серйозно вплинути на доступність стаціонарної допомоги. Хочу заспокоїти всіх мешканців міста і запевнити, що оптимізація буде проводитись виважено, планово і поступово, – отметил О. Штогрин.
По словам главврача ЦРБ, основные причины оптимизации заключаются в недостаточном финансировании медицины, сокращении численности населения и появлении новых средств и методов лечения, которые позволяют значительно сократить время пребывания пациента в стационаре.
– Якщо раніше жінка після пологів виписувалась на 7-8 добу, то зараз на 3-4, у попередні роки хворий з апендицитом перебував у стаціонарі тиждень, тепер 3-4, максимум 5 днів.
Раніше антибіотики вводились пацієнтам 4-6 разів на добу, зараз – один раз. Тобто пацієнт може отримати зранку всі необхідні призначення і весь інший час перебувати вдома. Таким чином, кількість ліжок в стаціонарі буде не просто скорочуватись, а переводитися в ліжка денного стаціонару. Наше основне завдання, щоб всі ті служби, які в нас є в місті, починаючи від терапії і закінчуючи пологовим відділенням, були збережені, – сказал О. Штогрин.
В нынешнем году в ЦРБ планируется открыть отделение гемодиализа, а также продолжить работу по налаживанию электронного документооборота между медицинскими учреждениями города.